Kilka słów o autorce

Paulina Maruszewska, z urodzenia słupszczanka, sercem szczecinianka, z wykształcenia ekonomistka. Przez wiele lat pracy dziennikarskiej przemierzyła całą Polskę tworząc znakomite reportaże, jednocześnie opublikowała także dwie książki – jedną o tematyce ekonomicznej  – “Ci, którzy tworzyli – pionierzy szczecińskiego biznesu” wydanej przez Wydawnictwo Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w 1999 roku, oraz publikację opisującą ruch Lions Club International w Polsce „L jak Lion w służbie innym” wydawnictwo Książka i Wiedza w 2004 roku. Jest pasjonatką podróżowania i fotografii, autorką wielu tysięcy zdjęć z całego świata.
Od 2005 roku mieszka poza granicami Polski – najpierw w USA, potem w Turcji, na Cyprze a teraz w Grecji na wyspie Samos.

Jej najnowsza książka “Samos mój EDEN” to mała Odyseja opowiadająca o wielkiej przeprowadzce z Turcji do Grecji, autorka przedstawia sytuację w tym kraju na kilka tygodni przed puczem w 2016 roku, zaś będąc już na wyspie z wielkim zaangażowaniem i wiedzą oprowadza nas po niej, poznajemy jej sąsiadów i razem z nią gotujemy tradycyjne greckie potrawy. Książkę ubarwiają co i rusz pojawiające się w jej nowym życiu na Samos zabawne, aż wręcz niewiarygodne historie, choć nie brakuje też chwil smutnych, jak choćby wspomniany pucz czy powódź na wyspie. Z całą pewnością jest to książka, która nienachalnie bawi i subtelnie uczy, że warto szukać swojego Edenu na ziemi.

Wszystko to, znajdziesz w tym przewodniku “Samos mój EDEN”, który kupisz online tutaj https://ridero.eu/pl/books/samos/

 Paweł Winiarski, dziennikarz

Kochani,

Odkąd pamiętam moją wielką pasją było gotowanie. Po prostu – uwielbiam to robić. Gdybym mogła, to w ogóle nie wychodziłabym z kuchni. Jako maniaczka kucharzenia czytam wiele różnych przepisów i szczerze mówiąc – wiele z nich jest dla mnie niezrozumiałych. Ich autorzy używają wymyślnych składników, które często widzę po raz pierwszy na oczy, a prawda jest taka, że codzienne gotowanie wcale nie musi być skomplikowane. Nie aspiruję do stanowiska szefa w restauracji, która ma gwiazdki przewodnika Michelin, chcę po prostu zaspokoić swoje, rodziny i przyjaciół zmysły smakowe.

Znajdziecie tutaj przepisy z basenu Morza Śródziemnego – mieszkałam na Cyprze, w Turcji i w Grecji – tam także poznałam lokalne potrawy. I o tym jest ta dość nietypowa elektroniczna książka kucharska. Nietypowa, gdyż będzie napisana tak, by każdy mógł przyrządzić potrawę bez tak zwanego udziwniania. Kocham gotować!

Paulina Maruszewska